התערוכות האחרונות שהוצגו במוזיאון עוקשי

התערוכות האחרונות שהוצגו במוזיאון עוקשי

 

"כתב תפר" 

תערוכת יחיד חדשה במוזיאון עוקשי בעכו

לאמנית נורית צדרבוים

 

 

 

 

 

 

זרעי אור - סיגלית אורגד-דורון

תקופת התצוגה: מ-1.4.16 -5.2.17

בתערוכה אישית, חושפת האמנית סיגלית אורגד-דורון תמונות אינטימיות בשירים ובצילומים. 

הצילומים בתערוכה נעשו דרך קליידוסקופ*, שהוא תוצר לוואי של המצאת המראה. הבבואות משתקפות בקליידוסקופ באיוושת גלים מרצדים. הן גדושות בשינויי צורה ובאשליות אופטיות מופלאות, המזכירות את יצירות האמן ההולנדי אֶשֶׁר. 

סיגלית שואבת השראה ממשחקי צורה וצבע, מבחירת העצמים ומזוויות ראייה משתנות של עדשת המצלמה. העולם המצולם הוא הסביבה הביתית שלה, שהפכה לזירה של התנסות חקרנית. סיגלית עוסקת בעיצוב, באיור, בציור ובכתיבה - הצילום הוא תחום חדש עבורה, וגם בו היא בוחנת גבולות.

רחל זמר, אוצרת התערוכה

"ממעמקים קראתיך"

תקופת התצוגה: מ-19.12.2014 עד 12.4.2015

 

השמירה על הרצף ההיסטורי בין העבר לבין ההווה ועל המסורת של הקו המנחה במוזיאון עוקשי לאמנות נותנות את ביטוין בתערוכה זו המציינת 20 שנות קיומו של המוזיאון. לאורך השנים אנו  מקפידים למתוח קו בין אמנים צעירים ומוכשרים, פורצי דרך, בראשית דרכם, לבין אמנים שכבר קבעו את מקומם בקאנון הישראלי.

 

"בצעדי מחול"

תקופת התצוגה: מ-04.07.2014 עד 07.12.2014

המניע לצאת למסע בעקבות אמנות המחול נבע מהרצון לבחון את יחסי הגומלין, ההשפעות ההדדיות וההקשרים בין האמנות הפלסטית לאמנות המחול ואת האופן שבו המחול, משתקף ביצירתם של אמנים ויוצרים בשלל תחומי יצירה.

בתערוכה "בצעדי מחול" ניתן ביטוי לריבוי סגנונות מתחומי מחול מגוונים. זוהי מחווה של עולם האמנות הפלסטית לאמנות המחול. לקראת התערוכה נוצר שיתוף פעולה עם 'להקת המחול הקיבוצית' וזאת על מנת להעלות על נס את תרומתה המיוחדת של המייסדת המנוחה של הלהקה לחיי התרבות בישראל, כלת פרס ישראל הגב' יהודית ארנון ז"ל. שיתופי פעולה נוספים נוצרו עם חוגים המכשירים בני נוער בתחומי מחול מגוונים.

הדפס      נאמן     למקור

"הדפס נאמן למקור": הפתיחה - 28-02-2014 נעילה 13-06-2014

שתי סדנאות ההדפס: הסדנה להדפס המהווה חלק מסדנאות האמנות, מתחם דובנוב מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות בהנהלת האמן והמורה דן קריגר והסדנה לתחריט והדפס בבית האמנים ע"ש זריצקי בתל אביב, בהנהלת האמן והמורה איליה בוגדנובסקי מיוצגות בתערוכה זו שהדגש המיוחד בה הוא על מגוון הטכניקות המשמשות כיום באמנות ההדפס. המנעד הרחב של הטכניקות למן העתיקה ביותר – הדפס אבן – ועד המתקדמות והעכשוויות ביותר המשלבות בתוכן גם את העולם הדיגיטלי והצילום - כולן באות לידי ביטוי בתערוכה שבה מציגים המורים לצד תלמידיהם הנבחרים.

 

 

התערוכה השנתית של אגודת אמני קרמיקה בישראל בשיתוף עם מוזיאון עוקשי לאמנות

סל צריחה

אוצרת התערוכה: רז סמירה, אוצרת ומנהלת המוזיאון: רחל זמר

הוצגה החל: 15 בנובמבר 2013  עד  15בפברואר 2014- במוזיאון עוקשי לאמנות, עכו העתיקה

התערוכה השנתית של אגודת אמני הקרמיקה בישראל, "סל צריחה", מציינת שנתיים למחאה החברתית של קיץ 2011. התערוכה משקפת את ההתרחשויות החברתיות והאמנותיות שנולדו בעקבות המחאה, ובוחנת כיצד שינתה המחאה בהדרגה את הנרטיב הישראלי ואת התודעה הישראלית. התערוכה מתייחסת לשליטה של כלכלה גלובלית, קפיטליסטית ודורסנית על המציאות החברתית-כלכלית שבתוכה חיים כולנו.

 

מדיום הקרמיקה הוא זירה תוססת ורבת עניין, והיוצרים בה מגיבים לאירועי המחאה הן באופן ישיר ומידי והן באופן נסתר. בתערוכה משתתפים 25 אמנים, והיא משלבת מיצג, וידאו ועבודות קרמיקה.

השתתפו: אליזבת כהן, אירית אורפז, אניסה אשקר, אפרת אייל,דורי זנגר , יונת חמידס, ג'נט ג'ינו, גיא גולדשטיין, דורית בן טוב,  דניאל לנדאו, טליה טוקטלי, יעל נובק, יואלה שרון, לאה שבס, מאיה אטון מיכל אדלר שלו, סיון שטרנבך, עינת ארוך, עינת כהן, ענבל גרזון, עפרי תם, רונית ברנגה, רחל אלימלך אורבך, רני גילת, רעיה שטרן, תמר נסים.

 

 

התערוכה "מכתבים מנסיעה מדומה"

בה הציגו אמנים מאגודת המאיירים. 

תאריכי התצוגה :26-4-2013 עד 02-11-2013.

רומן המכתבים האפיסטורלי "מכתבים מנסיעה מדומה" , ספר הפרוזה הראשון של לאה גולדברג שפורסם בשנת  1937 –שימש הבסיס והרקע לתערוכה זו.  בתערוכה מציגים חברים מאגודת המאיירים בישראל ואמנים נוספים מכל קשת היצירה.הסיפור נע בין מחוזות הפנטזיה למחוזות הרגש. הוא מספק כר נרחב לדמיונם של המאיירים בפרט ושל אמנים בכלל.

 

התערוכה "הרפתקאות אליסה

בארץ הפלאות"

 האמניות: אילנה רביב וקלרה לחוביץ'

הוצגה החל מ-14-12-12 עד 06-04-13

סיפור ההרפתקאות המופלא וסדרת המפגשים ההזויים עם הדמויות שאליסה פוגשת במסעה המטלטל היווה מקור השראה לאמנים רבים מכל תחומי היצירה ברחבי העולם. היצירה המופלאה שעושרה הדמיוני שבה את לב כל קוראיה הילכה קסם גם על שתי האמניות המציגות בתערוכה זו. הדמויות, צבעוניות  ובדיוניות, מלאות  קסם, הומור,  פנטזיה ואיגיון. סיפור העלילה מרתק את הקורא ומצית את דמיונו.

גם האמניות אילנה רביב וקלרה לחוביץ' המציגות דיאלוג פלסטי מרתק נשבו בקסמו והן פותחות צוהר לעולם קסום של יצירה השואבת את השראתה מהטקסט המופלא שהתפרסם בשנת 1865 והוא חי ובועט בכל רחבי הגלובוס מאז ועד היום.

 

 

 

 


בחזרה למעלה