המרכז לתיאטרון של עכו

המרכז לתיאטרון של עכו


 
המרכז לתיאטרון של עכו ממוקם בחללים היפהפיים של אולמות האבירים של עכו העתיקה. המרכז לתיאטרון של עכו נוסד בשנת 1985 ע"י קבוצת אמנים שהגיעו ממרכז הארץ לעכו בעקבות פסטיבל עכו.   לנגד מייסדיו עמדו שתי מטרות מרכזיות: יצירת שפת תיאטרון ישראלית מקורית ועבודה עם הקהילה. במשך השנים פיתחו אנשי המרכז שפה ייחודית המוערכת בארץ ובעולם, שפה פורצת דרך וחדשנית. הצגות המרכז מוזמנות למיטב הפסטיבלים בעולם וזכו בפרסים רבים. במרכז פועלים יחדיו בהרמוניה שלמה יוצרים יהודים וערבים ומשמשים כסמל לחיים משותפים. הצגות כגון "ארבייט מאכט פריי", "זכרונות דור שני", "חלום ערבי", ו"משאלה מכוכב", הטביעו את חותמן בשדה התיאטרון העולמי. 
 
תיאטרון טיול בעכו העתיקה
תיאטרון תיירות לאורך השנים בשיתוף החברה לפיתוח עכו העתיקה ובמקביל ליצירות התיאטרליות, מפיק ומריץ המרכז לתיאטרון של עכו הצגות היסטוריות, צבעוניות המשלבות תיאטרון והיסטוריה ומאפשרות לתייר לחוות את ההיסטוריה המקומית באופן מוחשי.  "תיאטרון טיול" - נפוליאון, אחמד אל גז'אר, סלאח א דין ואבירים צלבניים חוזרים לחיות ברחבי עכו העתיקה ובאולמות האבירים.  הקהל מצטרף אליהם לסיור תיירותי תיאטרלי שבו הגבול בין מציאות ודמיון מיטשטש, המציאות הופכת לדמיון והדמיון למציאות. העיר עכו וגיבוריה קמים לתחייה. וכך, סיור תיירותי הופך לחוויה בלתי נשכחת. 
 
בין החומות
זהו מסע תיאטרלי קסום בסמטאות עכו העתיקה הנושאת על גבה 5,000 שנות היסטוריה.  נפוליאון בונפרטה השליט הצרפתי שלא הצליח לכבוש את עכו יוצא לחפש את כובעו אשר נזרק אל בין החומות לפני נסיגתו מגבולות עכו. "אם אני לא הצלחתי לכבוש את עכו לפחות הכובע שלי יעשה היסטוריה". במסעו פוגש נפוליאון דמויות היסטוריות מתקופות שונות של עכו. שיא האירוע מפגיש בין נפוליאון והמנהיג הטורקי אחמד אל ג'זאר, אשר גירש את נפוליאון מתחומי עכו. זוהי הצגה סוחפת, חווייתית ומרגשת בהשתתפות פעילה של הקהל. בהצגה משתתפים 6 שחקנים המגלמים דמויות שונות.
 
 
 
 
  
 
אוצרות בחומה
דמויות שונות מחיות מחדש את חפצי האספנות הפרוסים במוזיאון לאתנוגרפיה, וכל זאת באמצעות סיפורן האישי. הקהל משתלב במופע דרך החוויות האישיות של כל אחד מן המשתתפים בסיור. המופע המתקיים בתוך המוזיאון לאתנוגרפיה שהוקם בחלל מרהיב בתוך החומה המזרחית ובו פרטי אספנות ייחודיים ונדירים. 
 
 
 

 


בחזרה למעלה

צור קשר

ויצמן 1, ת.ד. 1113, עכו

טלפון: 04-9914222

אתר: www.acco-tc.com

דוא"ל: acco.tc@gmail.com