בית לוחמי הגטאות

בית לוחמי הגטאות

בית לוחמי הגטאות על שם יצחק קצנלסון למורשת השואה והמרד, או "הבית", כפי שהוא נקרא על ידי אנשיו, הוא מוזיאון השואה הראשון בעולם והיחיד שהוקם על ידי ניצולי שואה, ובראשם יצחק (אנטק) צוקרמן ואשתו צביה לובטקין, מראשי "הארגון היהודי הלוחם" במרד גטו ורשה. 

 

הבית מספר את סיפור שואת היהודים, תוך שימת דגש על הגבורה, ניצחון רוח האדם והיכולת המופלאה של ניצולי השואה ולוחמי המרד לבנות את חייהם מחדש בארץ שעליה חלמו, היא מדינת ישראל.

 

בית לוחמי הגטאות ממחיש את גודל חזונם של מייסדיו, אשר ככלות ימי השכול והאימה הגיעו אל הגליל המערבי להקים קיבוץ משגשג, הוא קיבוץ לוחמי הגטאות ואת "הבית", הכולל מוזיאון ומרכז חינוכי המוקדשים לזיכרון השואה, לעולם היהודי העשיר שנחרב, לתנועות הנוער, להתנגדות ולחיים שאחרי השואה.

 

לצד המוזיאון פועל המרכז לחינוך הומניסטי, אשר שם לו למטרה להקנות את ידיעת אירועי השואה ומתוך לימוד עליהם – את היכולת להגיע לדיאלוג וללימוד משותף. המרכז חותר למפגשים רב-תרבותיים שבהם מתקיים דיון מעמיק במשמעויות האנושיות והאוניברסליות של השואה בחברה הישראלית ומחוצה לה.

 

ב-1995 הוקם בבית לוחמי הגטאות אגף "יד לילד" כדי להנציח את הילדים היהודים שנספו בשואה וליצור מפגש חווייתי בין המבקרים הצעירים לבין עולמם של הילדים שחיו בתקופה החשוכה ההיא.

 

קיבוץ לוחמי הגטאות מציע למטיילים באזור חדרי אירוח כפריים ובריכה בעונת הקיץ.

שעות פתיחה:

ראשון עד חמישי
16:00-9:00
הביקור מתאים לבודדים וקבוצות. רצוי לתאם מראש ביקורי קבוצות.

 

יצירת  קשר:

יד לילד: 04-9958044

מחלקת ההזמנות, מוזיאון בית לוחמי הגטאות:
04-9958035

מחלקת הזמנות "בית וקיט", קיבוץ לוחמי הגטאות:
04-9933271

מחלקת הזמנות "בית וקיט", קיבוץ לוחמי הגטאות:
04-9933271